کاربردهای آلوئه ورا برای لاغری یک روش بسیار اثرگذار بوده که اثر بخشی ان در کمترین زمان ممکن بر روی شما نمایان می شود.

آلوئه ورا برای لاغری قندخون

آلوئه ورا برای لاغری

آلوئه ورا برای لاغریخرید آلوئه ورا تازه برای لاغری یک گیاه بسیار مناسب و عالی می باشد که شما می توانید با مصرف ژل آلوئه ورا در مو موجود در آن به تنهایی و یا با تهیه نوشیدنی از آن اقدام به کم کردن وزن خود نمایید.

شما می توانید برای بهره مندی از تمامی ویژگی های این گیاه آن را در آپارتمان خود در داخل گلدان نگهداری کنید تا علاوه بر زیبا بخشی به محل سکونت خود ،از فواید آن نیز بهره مند شوید.

این گیاه دارای خاصیت های زیر بوده که جمع شدن همه این ویژگی ها در کنار هم باعث لاغری فرد می شود.

۱-ملین طبیعی

آب آلوئه ورا یک ملین طبیعی بوده که مصرف آن در دوز صحیح ، باعث هضم بهتر غذا،بهبود عملکرد روده و یبوست می شود .

در نتیجه می توان گفت مصرف آب آلوئه ورا باعث تخلیه مدفوع و در نتیجه کاهش وزن به مرور زمان می شود.

۲-سیر نگهداشتن طولانی شخص

مصرف نوشیدنی آلوئه ورا باعث کنترل گرسنگی و احساس سیری طولانی مدت در فرد شده و در نتیجه باعث لاغری او می شود.

۳-بالا بردن سرعت سوخت و ساز بدن(متابولیسم)

شما در صورت مصرف آب آلوئه ورا طبیعی میتوانید باعث افزایش سرعت سوخت و ساز بدن خود شوید که نتیجه این امر سوزاندن کالری بیشتر مصرفی و در نتیجه لاغری و کاهش وزن سریع می شود.

۴-کاهش سطح گلوکز خون

مصرف آب آلوئه ورا باعث کاهش سطح گلوکز خون می شود که این فرآیند باعث کاهش سرعت جذب انواع قند و محدود شدن تجمع چربی در قسمت های مختلف بدن بخصوص شکم و پهلوها می شود و همین امر باعث لاغری شما می شود.

در نتیجه شما با مصرف آب آلوئه ورا به صورت روزانه و در کنار پیروی از یک رژیم غذایی اصولی و هم چنین انجام ورزش در منزل و یا باشگاه می توانید باعث نابودی چربی های زائد موجود در قسمت های مختلف بدن خود از جمله شکم و پهلوها شوید و به راحتی وزن کم کنید.

حال شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که چگونه برای تاثیر پذیری بیشتر از گیاه آلوئه ورا برای لاغری استفاده کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای تهیه این معجون لاغری شما احتیاج به ده عدد برگ آلوئه ورا و نیم کیلو لیمو تازه دارید.

پس از شستشوی کامل برگ ها و لیموها ،آب لیموها را با فشار دادن آن ها و یا دستگاه آبلیمو گیری،بخوبی گرفته و کنار دستتان قرار دهید.

سر و ته برگ آلوئه ورا را به کمک قیچی یا چاقو بزنید و از کناره های برگ دو برش عمودی از بالا تا پایین ایجاد کنید.

سپس برگ را باز نموده و ژل موجود در آن را با کمک قاشق بخوبی در بیاورید و داخل یک کاسه یا ظرف مناسب بریزید‌.

با تراشیدن ژله های موجود در برگ ،آن ها حالت آبکی پیدا می کنند.

این کار را بر روی تک تک برگ ها انجام دهید.

آب لیمو های تازه را به ژله ها اضافه کنید و مخلوط را به کمک همزن و یا قاشق بخوبی ترکیب کنید.

نوشیدنی آماده کرده را داخل یک بطری درب دار ریخته و پس از محکم کردن درب آن داخل یخچال بگذارید.

نحوه ی مصرف این نوشیدنی نیز اینگونه است که شما به مدت دو هفته ،بیست دقیقه قبل از هر وعده غذایی یک قاشق از این معجون شگفت انگیز را میل کنید و از نتیجه آن شگفت زده شوید.

آلوئه ورا قند خون

آلوئه ورا قند خون آلوئه ورا چه تاثیری بر روی قند خون دارد؟

بایستی بگوئیم که تمام فرآورده های آلوئه ورا (مانند ژل موجود در آن ، نوشیدنی های خانگی و بازاری و…)می تواند تاثیر بسیار مثبتی در کاهش قند خون در بیماران دیابتی داشته باشد.

پس از بررسی ها و آزمایش های مختلف توسط دانشمندان و محققان بر روی افراد دیابتی با مصرف منظم آلوئه ورا ، نتیجه زیر بدست آمده است:

افراد دارای دیابت نوع یک و دو با مصرف ۵۰۰میلی گرم آب یا سایر فرآورده های آلوئه ورائی در طول روز می توانند قند خون خود را به میزان قابل توجهی کم کنند.

از ژل آلوئه ورا در تهیه و تولید انواع ماست،نوشیدنی،دسر،محصولات آرایشی و بهداشتی ،لوسیون ،پماد ،انواع کرم ،انواع داروهای مختلف و…استفاده می شود.

آلوئه ورا قلب

آلوئه ورا قلب از جمله خواص آلوئه ورا ضد چروک، تاثیرات بسیار مثبت زیر بر روی قلب می باشد.

۱-تنظیم کلسترول خون(با مصرف روزانه آلوئه ورا،تعادل بین کلسترول بد و خوب در خون ایجاد می شود.)

۲-تقویت قلب(آلوئه ورا دارای مقدار کمی آمینواسید ارگنین بوده که با مصرف ان در کنار انواع مغزی جات ( بادام و..)باعث تأمین آمینو اسید بدن و در نتیجه تقویت قلب می شود.

آلوئه ورا کرونا

آلوئه ورا کرونا قبل از بررسی رابطه بین آلوئه ورا و کرونا بایستی در ابتدا به معرفی کوتاهی راجع به بیماری کرونا بپردازیم.

همانطور که می دانید کرونا خانواده ای از بیماری ها هستند که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن و در نتیجه بوجود آمدن بیماری های مختلف تنفسی از سرماخوردگی ساده تا حاد و در نتیجه آسیب به ریه ،کبد ،معده،کلیه و …می شود.

یکی از شربت های موجود در بازار،شربت آلوئه ورا عسل می باشد که مصرف آن در کنار داروهای شیمیایی تجویز شده توسط پزشک ،باعث تقویت سیستم ایمنی بدن ،افزایش مقاومت بدن و در نتیجه بالا بردن سرعت بهبود کرونا می شود.

هم چنین طبق بررسی های به عمل آمده توسط متخصصان،مصرف نوشیدنی تهیه شده با آلوئه ورا و لیمو به صورت زیر باعث تقویت سیستم ایمنی و بهبود سریع تر کرونا می شود.

برای تهیه این شربت پس از جدا نمودن ژل موجود در برگ یک عدد آلوئه ورا آن را با آب یک عدد لیمو به خوبی ترکیب کنید و به مقدار کافی به آن آب اضافه کنید،این نوشیدنی را بصورت ناشتا تا بهبود کامل مصرف نمایید.

آلوئه ورا و فشار خون

آلوئه ورا و فشار خون رابطه بین آلوئه ورا و فشار خون چیست؟

اگر شما نیز تمایل به کسب اطلاعات در این مورد دارید ،با ما همراه بمانید.

بالا بودن فشار خون باعث سکته مغزی و حمله قلبی می شود،بنابراین شما برای جلوگیری از این اتفاقات بایستی راهکاری برای کاهش فشار خون پیدا کنید.

یک روش طبیعی برای کاهش فشار خون که بدون عوارض نیز می باشد استفاده از آب آلوئه ورا می باشد.

آب آلوئه ورا ،از ژل‌های موجود درون برگ های آلوئه ورا به همراه مقدار مناسبی آب تهیه می شود.

طبق بررسی های انجام شده توسط محققان ،مصرف روزانه و مرتب دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا(دو اونس), باعث بهبود و کاهش فشار خون می شود.

البته بایستی حد تعادل را در هنگام خوردن مصرف نمایید چرا که زیاده روی در مصرف آن باعث درد شکم ،اسهال معمولی و یا خونی ،گرفتگی معده و حالت تهوع می شود.

آلوئه ورا برای هموروئید

آلوئه ورا برای هموروئید در این بخش به بررسی تاثیر مصرف آلوئه ورا بر روی بیماری هموروئید می پردازیم،البته قبل از آن بایستی بصورت مختصر به معرفی بیماری هموروئید بپردازیم.

بیماری هموروئید یا بواسیر،بیماری است که در اثر فشار بیش از حد به رگ ها و مویرگ های خونی اطراف ناحیه مقعد در اثر یبوست ، بارداری،نشستن بیش از حد در توالت،عدم تحرک کافی و…ایجاد می شود.

بیماری هموروئید در دو نوع داخلی و خارجی وجود دارد.

راه حل اصلی درمان بیماری هموروئید مراجعه به یک پزشک متخصص و مصرف نمودن داروهای تجویزی آن پزشک برای بهبود بیماری می باشد.

البته شما می توانید برای بهبود سریعتر بیماری تان در کنار مصرف انواع داروهای شیمیایی،اقدام به مصرف داروهای سنتی موجود در طبیعت نمایید.

یکی از این روش های درمان خانگی ،سنتی و طبیعی رفع سریع بیماری هموروئید ،استفاده از ژل آلوئه ورا به تنهایی و یا ترکیب آن با سایر مواد دیگر می باشد.

در این بخش به معرفی چند روش استفاده از آلوئه ورا برای درمان می پردازیم.

۱-استفاده از ژل آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا در درمان بواسیر خارجی بسیار تاثیر مثبت داشته و نحوه مصرف آن به این صورت است که شما بایستی پس از خارج کردن ژل گیاه ،آن را بصورت مستقیم و به مدت نیم ساعت بر روی هموروئید خارجی خود قرار دهید.

در طی این مدت منطقه مورد نظر را به خوبی ماساژ دهید و پس از نیم ساعت، ژل را به خوبی با آب ولرم بشوئید و سپس مقعد خود را خشک کنید.

این روش را دوتا سه بار در هفته تا بهبود کامل ادامه دهید.

۲-استفاده از ترکیب ژل آلوئه ورا و زردچوبه

استفاده از زردچوبه به خاطر خاصیت ضدالتهابی و قوی آن در رفع و درمان هموروئید در کنار آلوئه ورا بسیار تاثیر گذار می باشد.

برای درست کردن این پماد ،یک دوم قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به همراه یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا به خوبی با هم ترکیب نمایید و قبل از رفتن به رختخواب به ناحیه هموروئید خارجی خود بمالید.

این روش را حداقل یکبار در هفته انجام دهید.

۳-استفاده از ژل آلوئه ورا و سرکه سیب

سرکه سیب باعث کاهش التهاب و تورم رگ ها در هموروئید خارجی و داخلی می شود.

برای تهیه این ترکیب در درمان هموروئید داخلی،یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا را با یک قاشق چای خوری سرکه سیب داخل یک لیوان آب مخلوط کرده و آن را دو بار در روز میل کنید.

برای درمان هموروئید خارجی شما می توانید پس از ترکیب یک قاشق چای خوری از ژل و سرکه سیب آن را دو تا سه بار در طول روز به کمک پنبه خیس شده به ناحیه مورد نظر زده تا مشکل تان درمان شود.

۴-ترکیب آلوئه ورا و روغن زیتون

یک قاشق ژل را به همراه ۷قاشق غذاخوری روغن زیتون به خوبی ترکیب کنید و پس از بدست آمدن یک خمیر صاف آن را با کمک انگشت تمیز خود به ناحیه موردنظر زده و یک تا دوبار تکرار کنید.

۵-ترکیب ژل آلوئه ورا ،روغن بادام یا زیتون و روغن درخت چای

برای استفاده از این روش درمان ۴قاشق روغن درخت چای را با یک قاشق روغن زیتون و بادام و یک قاشق ژل آلوئه ورا به خوبی مخلوط کنید و مقدار کافی از آن را بر روی ناحیه مورد نظر چند دقیقه ماساژ دهید .

نکته:به علت غلظت بالای روغن درخت چای ،بایستی آن را در کنار یک روغن دیگر ترکیب نمود که بهترین انتخاب روغن بادام و یا زیتون می باشند.

ترکیب را دوبار در روز تا بهبود کامل تکرار کنید.

۶-ترکیب آلوئه ورا و آب لیمو

برای تهیه این ترکیب آب یک عدد لیمو ترش را به همراه یک قاشق ژل آلوئه ورا به خوبی میکس کنید و سپس بصورت مستقیم بر روی هموروئید هر سه ساعت یکبار ،قرار دهید.

نکته:در صورت احساس سوزش پماد را نشوئید چرا که به مرور بهتر می شود.

۷-ترکیب آلوئه ورا و روغن نارگیل

در تهیه این ترکیب ۴قاشق روغن نارگیل خالص را با دو قاشق ژل آلوئه ورا بخوبی ترکیب کنید و ترکیب را به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید تا به خوبی سرد شود.

پس از گذشت یکساعت ،مقدار زیادی از مرهم را بر روی ناحیه رکتوم خود برای چند دقیقه ماساژ دهید.

۸-ترکیب آلوئه ورا و سیب زمینی

ابتدا یک سیب زمینی متوسط را به خوبی شسته ،پوست گرفته و سپس رنده کنید و یا به کمک مخلوط کن ،میکس کنید و سپس یک قاشق ژل آلوئه ورا به آن بیفزایید.

به کمک انگشت خود از این ترکیب بر روی هموروئید خارجی خود مالیده و سپس با کمک یک دستمال آن را بپوشانید و پس از گذشت ده دقیقه آن را با یک پد بهداشتی پاک کنید.

آلوئه ورا یبوست

آلوئه ورا یبوستقیمت آلوئه ورا برای درمان یبوست را به صورت فوری درمان می کند.

متخصصان طب سنتی بر طبق آزمایشات انجام داده بر روی تعدادی افراد دارای یبوست و خوراندن شیره،ژل و یا شربت آلوئه ورا به آن ها،به نتیجه زیر دست پیدا کردند:

ژل یا همان شیره موجود در آلوئه ورا سرشار از آنتراکینون بوده و در نتیجه باعث ترشح مخاط و افزایش حرکت آب بین روده ها شده که این امر باعث شکسته شدن بیشتر غذاها و در نتیجه عمل کردن بهتر شکم و رفع یبوست می شود.

به عبارتی دیگر پس از مصرف آب آلوئه ورا یا خوردن ژل موجود در آن ،آب بیشتری وارد مدفوع می شود و در نتیجه باعث نرم تر شدن مدفوع ،تسکین دردهای روده و بهبود یبوست می شود.

شما می توانید توسط یکی از روش های زیر ،ژل آلوئه ورا را مصرف کرده و یبوست خود را درمان کنید.

۱-در روش اول ،شما بایستی ۲۵۰میلی لیتر آب سرد را با ۲۵۰میلی لیتر آب آلوئه ورا ترکیب کرده و روزانه یکبار و یا دوبار (قبل از صبحانه و قبل از خواب)مصرف نمایید.

۲-در روش دوم،شما به جای درست کردن نوشیدنی آلوئه ورا خانگی ،می توانید بصورت مستقیم یک نوشیدنی آلوئه ورا با برند معتبر و دلخواه را تهیه و میل نمایید.

۳-در روش سوم شما به مدت هفت روز بایستی ژل یا اب آلوئه ورا را در دوز های ۵۰،۱۰۰ و ۲۰۰میلی گرم با توجه به وزن بدن خود مصرف نموده و باعث رفع یبوست،از بین رفتن مواد زائد موجود در بدن خود و درنتیجه پاکسازی روده های تان شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *