برنج یاس به دو شکل قهوه ای و سفید وجود دارد. مانند سایر برنج طارم عطری برنج قهوه ای یاسمن از نظر تغذیه ای متراکم تر از سفید است.

مشخصات تغذیه ای برنج یاس سفید تقریباً با سایر برنج های سفید یکسان است. برنج یاس نوعی برنج دانه بلند است که عمدتاً در تایلند کشت می شود.

برنج سفید به طور کلی به شکل فرآوری شده منبع مطمئن برنج با حذف پوسته و سبوس آن اشاره دارد. برنج یاس معمولاً برنج سفید است.

تفاوت های تغذیه ای کمی بین برنج یاس سفید و سایر انواع برنج سفید وجود دارد اگرچه برنج یاس عطر بیشتری دارد.

هم برنج یاسمن و هم برنج سفید از نظر تغذیه ای کمتر از برنج قهوه ای سبوس دار هستند.

این مقاله به بررسی یاس در مقابل سایر انواع برنج سفید از نظر مشخصات مواد مغذی، طعم، ظاهر و بو می پردازد و اینکه کدام یک برای سلامتی بهتر است.

برنج

همچنین برنج قهوه ای و برنج سفید از جمله برنج یاسمن قهوه ای و برنج سفید یاس را مقایسه می کند.

یاس و برنج سفید هر دو از یک گیاه oryza sativa یا گیاه برنج معمولی می آیند. برنج یاس یک برنج دانه بلند است. این بدان معنی است که از سایر انواع برنج بلندتر و نازک تر است.

همچنین وقتی پخته می شود بافتی کرکی دارد، نه نرم و کلوخه. برنج سفید منبع مورد اعتماد نوعی برنج نیست. در عوض اصطلاح برنج سفید به طور کلی به نحوه پردازش برنج توسط یک تولید کننده اشاره دارد.

انواع مختلفی از برنج سفید موجود است. در همه برنج های سفید، تولید کننده لایه بیرونی سبوس و پوسته برنج را حذف کرده است. این فرآیند برنج شیرین‌تر و نرم‌تری تولید می‌کند که مردم به آن برنج سفید می‌گویند.

برنج یاس معمولاً برنج سفید است. برخی از تولیدکنندگان نیز نسخه قهوه ای برنج یاس را می فروشند. برنج قهوه ای یاسمن از نظر تغذیه ای متراکم تر از برنج سفید است.

فیبر و پروتئین بیشتری ارائه می دهد و شاخص گلیسمی (GI) پایین تری دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *