باید گفت شما می توانید جهت تهیه پیاز خشک برتر آن ها را درون مایکروویو قرار دهید که این روش جدیدا به روشی محبوب بدل شده استمزایای بیشتری نسبت به فرآیند معمولی به دست می آورد زیرا کیفیت پیازها به دلیل قرار گرفتن کوتاه تر در معرض فرآیند کم آبی کمتر آسیب می بیند.

پیاز را به قطعات بلند و نازک برش دهید. آنها را در یک بشقاب مایکروویو قرار دهید و داخل مایکروفر قرار دهید. تایمر را برای 30 دقیقه تنظیم کنید و مطمئن شوید که آن را در حالت “یخ زدایی” قرار دهید تا پیازها نسوزند.

بعد از 30 دقیقه پیازها را چک کنید و آن را برگردانید تا بررسی کنید که آیا کاملاً خشک شده است. اگرچه این فرآیند آسان‌تر و سریع‌تر است، اما مشاهده شده است که مایکروویو کردن پیاز باعث زغال‌زدگی محصول می‌شود.

پیاز

پیازها را تمیز کنید اما آنها را با آب نشویید زیرا ممکن است باعث رشد باکتری شود. حدود 6 اینچ از ساقه را بگذارید و پیازها را به هم ببافید. در حین قیطاندن، به ازای هر لایه سه پیاز از ساقه آخرین پیاز اضافه کنید.

این مرحله را تا زمانی انجام دهید که تقریباً یک پای پیاز داشته باشید و آن را در فضای باز خانه خود قرار دهید. اگر در خانه اجاق یا دستگاه آب‌گیری ندارید، احتمالاً یکی از متعارف‌ترین راه‌های آب‌گیری پیاز است.

اگرچه این فرآیند مقرون به صرفه است، اما این فرآیند بیشتر طول می کشد زیرا تقریباً به 2-3 هفته خشک کردن نیاز دارد. همچنین مطمئن شوید که پیازها را بیرون از آشپزخانه یا اتاق‌های خانه‌تان آویزان کنید تا از بوی تند پیاز خلاص شوید.

این فرآیند همچنین باعث تغییر نامطلوب در بافت، رنگ و طعم پیاز خشک به دلیل قرار گرفتن در معرض دما در حال تغییر می شود. همچنین باید به خاطر داشته باشید که پیاز خشک شده در هوا به طور کامل آب پیاز را کم نمی کند.

جدای از خشک کردن در هوا، روش دیگری برای خشک کردن پیاز، خشک کردن در آفتاب است. مزیت بزرگ این فرآیند این است که پیازهایی که پس از آن آبگیری می شوند رنگ غنی و ظاهری شفاف دارند.

پیازها را بشویید و تمیز کنید و بعد خشک کنید. پیازها را به طور مساوی برش دهید تا به طور مداوم خشک شوند. همچنین می‌توانید حلقه‌ها را برای تسریع فرآیند خشک کردن جدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *