برخی از افراد کمربند دخترانه زنجیری را با لباس فرم مقایسه می‌کنند، اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد: آرایش‌کننده‌های کمر باید به‌طور منظم پوشیده شوند و حتی در طول زمان سفت شوند.

به همین دلیل، برخی افراد ادعا می‌کنند که می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند و شکل ساعت شنی بیشتری داشته باشند. برخی از شرکت‌هایی که می‌فروشند، استفاده از آن را بعد از زایمان نیز توصیه می‌کنند.

بنابراین آیا آنها واقعا می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند؟ نه دقیقا. در عوض، سه چیز اصلی در حال وقوع است:

فشرده کننده. مربی های دور کمر، قسمت میانی شما را فشرده می کنند، به نوعی مانند لباس های فرم دهنده بسیار شدید. اما به محض اینکه مربی را بردارید، اثر از بین می رود.

کمربند

تعریق. ممکن است در حین پوشیدن کمربند دخترانه زنجیری بیشتر از حد معمول عرق کنید (آنها داغ هستند!) که می تواند باعث کاهش وزن شما شود. اما این اثر موقتی است.

کوچک شدن. اگر به طور مداوم از کمربند استفاده کنید، عضلات مرکزی بدن شما ممکن است در اثر عدم استفاده آتروفی شده و کوچک شوند. از آنجایی که معده شما فشرده شده است، در هنگام پوشیدن آن نیز کمتر احتمال دارد پرخوری کنید.

یک مطالعه کوچک در سال 2018 گزارش داد که پوشیدن یک مربی کمر حداکثر تهویه داوطلبانه (MVV) یا میزان هوایی را که می‌توانید در یک دقیقه استنشاق و بازدم کنید، کاهش می‌دهد.

محققان MVV ده شرکت کننده زن را با و بدون مربی کمر مقایسه کردند. آنها دریافتند که میانگین MVV از 77.3 لیتر (L) در ثانیه به 68.8 لیتر در ثانیه در هنگام پوشیدن کمربند کاهش یافته است.

هیئت جراحی زیبایی آمریکا (ABCS) تخمین می زند که کاهش ظرفیت ریه حتی بیشتر است – احتمالاً بین 30 تا 60 درصد.

صرف نظر از درصد کاهش، نتیجه این است که پوشیدن یک مربی کمر، دریافت تمام اکسیژن مورد نیاز بدن را سخت‌تر می‌کند. این می تواند خطرناک باشد، به خصوص اگر هنگام ورزش از کمربند استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *