هنگامی که یک قالب اسلامپ دارید، می توانید گچ قالب گیری را داخل آن بریزید تا یک قالب قوز درست کنید. چون گچ بر روی گچ است، از ماده رها کننده استفاده کنید. به همین ترتیب، می توانید با نشستن قالب قوز روی زمین، ساختن یک خندق (به بالا) و پر کردن فضا با گچ، از قالب قوز یک قالب اسلامپ بسازید.

ترفند جالب! می توانید با قرار دادن یک وان گچ در مرحله مایع آن روی چرخ خود و چرخاندن آن با سرعت ثابت تا زمانی که درست شود، یک قالب خوب درست کنید. چرخاندن مایع در وان یک سطح سهموی تولید می کند و هر چه سریعتر بچرخد انحنای آن عمیق تر است.

گچ قالب گیری

اگر سرعت به اندازه ای باشد که لبه سهمی از لبه بالا برود، گچ در همه جا می ریزد! این کار را با یک وان آب امتحان کنید تا زمانی که مطمئن شوید که آن را روی لبه ها نریزید. سلب مسئولیت، من خودم هنوز این را امتحان نکرده ام، اما نمی توانم صبر کنم.

می توانید مشخصات گچ قالب گیری را پس از ساخته شدن و قبل از خشک شدن آن تغییر دهید. بگویید که می خواهید یک قالب قوز ته گرد داشته باشید، اما فقط کاسه های مخلوط کن با کف صاف داشته باشید.

گچ قالب گیری را در کاسه همزن بریزید و وقتی جا افتاد اما هنوز خیس شد، آن را روی چرخ سفال خود (سمت صاف به پایین) قرار دهید. در مرکز قرار دهید و قسمت پایین آن را با ابزار پیرایش به شکل گرد برش دهید.

قالب قارچ. مفید است که قالب های قوز از سطح کار بلند شوند تا خاک رس شما بتواند از لبه امتداد یابد. این همچنین اگر می خواهید خاک رس حتی با سطح گچ باشد، تراش پایین را آسان تر می کند.

این کار را می توانید با افزودن یک پا به قالب کوهان (ساخت قالب قارچ) انجام دهید. یکی از راه‌ها این است که یک تکه لوله مقوایی (چیزی که پوسترها در آن قرار می‌گیرند) بردارید و قبل از اینکه ببندد آن را در قسمت پشتی گچ فرو کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *