انجیر خشک سفید به طور طبیعی سرشار از فیبر غذایی و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است، ممکن است یک گنجاندن رژیم غذایی مفید برای بهبود تراکم غذایی رژیم غذایی شما و به نوبه خود به مدیریت وزن کمک کند.

غذاهای پر فیبر باعث احساس سیری می شوند و می توانند گرسنگی و هوس را کاهش دهند در حالی که مواد مغذی کلیدی مدیریت خون را بهبود می بخشند.

آیا انجیر برای همه بی خطر است؟ اگر به گرده غان حساسیت دارید، ممکن است واکنش متقاطع به برخی میوه ها از جمله انجیر را تجربه کنید. درخت انجیر همچنین حاوی لاتکس طبیعی است که برخی افراد به آن حساسیت دارند.

انجیر

اگر به شما توصیه شده است که از یک رژیم غذایی کم اگزالات پیروی کنید، باید توجه داشته باشید که انجیر حاوی سطح بالایی از اگزالات است. آنها همچنین سرشار از ویتامین K هستند، بنابراین اگر داروهای رقیق کننده خون برای شما تجویز می شود، باید مصرف انجیر و همچنین سایر غذاهای غنی از ویتامین K را روزانه ثابت نگه دارید.

همه مردم با خوردن انجیر احساس راحتی نمی کنند. به عنوان مثال، گیاهخواران ممکن است از خوردن انجیر اجتناب کنند، زیرا برخی از گونه های آن توسط زنبورهایی که در طول فرآیند گرده افشانی می میرند گرده افشانی می کنند. انجیرهای تجاری بدون گرده افشانی زنبورها رشد می کنند و بنابراین باید قابل قبول باشند

اگر انجیر برای شما تازگی دارد، در حد اعتدال از آن لذت ببرید زیرا مقادیر زیاد آن ممکن است اثر ملین داشته باشد. اگر از داروهای تجویز شده استفاده می کنید، همیشه قبل از ایجاد هرگونه تغییر در رژیم غذایی، با پزشک عمومی یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

پیشنهادات دستور پخت
از انجیر تازه و خشک می توان در پخت استفاده کرد:
پای انجیر تافی
کیک انجیر و بادام کوچک
رول انجیر خاردار

آنها یک مکمل عالی برای صبحانه هستند:
سالاد میوه زمستانی
فرنی با کمپوت توت سریع، انجیر و پسته

انجیر را در آب یا شراب قرمز بریزید و به عنوان دسر سرو کنید یا یکی از موارد زیر را امتحان کنید:
انجیر دارچینی چسبنده
انجیر پخته شده با ماسکارپونه زنجبیل

سالاد:
سالاد انجیر مدیترانه ای و موزارلا
سالاد استیلتون و انجیر با آویشن عسلی
سالاد ترشی انجیر و موزارلا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *