باید دانست که هد چاپ به عنوان موتور چاپگر عمل می کند. در برخی موارد، در کارتریج 101 سامسونگ گنجانده شده است در حالی که برخی از هدهای چاپ در واحد چاپگر (نه در کارتریج) ساخته شده اند. سر چاپ شامل صدها مجموعه نازل کوچک و به نوعی شکننده است.

هر مجموعه نازل شامل یک محفظه جوهر ریز، یک مقاومت است که جریان جوهر را کنترل می کند، دیوارها یا ساختارهای ریز پل مانندی که جوهر در جهت درست جریان می یابد، و یک صفحه نازل با سوراخی که جوهر از آن پاشیده می شود. به کاغذ

پس از هر بار پرتاب جوهر توسط نازل، یک منبع جوهر جدید به طور خودکار وارد محفظه می شود و برای استفاده یا چاپ بعدی به طور موقت در آنجا ذخیره می شود. هنگامی که رایانه (معمولاً از طریق درایور چاپگر) به چاپگر می گوید که چاپ کند، مدارهای مسی نصب شده در انتهای کارتریج 101 سامسونگ پیامی را به مقاومت نازل ارسال می کنند.

کارتریج

نازل ها به دنبال تصویر چاپ شده فعال می شوند. از آنجایی که نازل ها در ستون های عمودی چیده شده اند، سرعت چاپ پایین است و به همین دلیل است که از چاپگرهای جوهرافشان برای کاربردهایی استفاده می شود که سرعت آنها عاملی نیست و نیاز به چاپ با کیفیت بالا دارند.

سپس مقاومت منبع جوهر موجود در محفظه را گرم می کند، به اندازه ای که باعث انبساط جوهر شود و قطره ای از آن را از طریق نازل به کاغذ وارد کند.

مقدار فشار مورد نیاز برای ایجاد این عمل با توجه به اندازه نازل متفاوت است. در نازل های بزرگتر، نیروی بیشتری برای بیرون راندن جوهر مورد نیاز است. به همین دلیل است که بیشتر قسمت های نازل از سرامیک (اکسید زیرکونیوم) ساخته شده است.

جوهرها عموماً رنگدانه‌هایی هستند که حاوی مقداری موم یا بایندر هستند، بنابراین رنگ در داخل قطرات پرتاب شده به دام می‌افتد. هدهای چاپ گاهی با یک مخزن جوهر یا کارتریج 101 سامسونگ برای نگهداری جوهر عرضه می شوند که معمولاً یکبار مصرف هستند تا کاربر بتواند در صورت تمام شدن جوهر هد چاپ را تغییر دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *