پودر آلوئه ورا یک ماده قدرتمند برای افزودن به فرمولاسیون های آرایشی
آلوئه ورا بیشتر به دلیل استفاده از آن به عنوان یک درمان ملایم آفتاب سوختگی شناخته شده است، اما حقیقت این است که آلوئه ورا یک عنصر بسیار ارزشمند در بسیاری از محصولات آرایشی مختلف است. به لطف خواص مرطوب کنندگی و تقویت کننده آلوئه، می تواند ظاهر و احساس پوست و مو را بهبود بخشد. پودر آلوئه ورا که در لوسیون ها، شامپوها، نرم کننده ها و حتی آرایش گنجانده شده است، باعث می شود پودر آلوئه ورا و برگ گردو به ماده ای قدرتمند برای افزودن به فرمولاسیون های آرایشی تبدیل شود.
پودر آلوئه ورا چگونه به دست می آید؟

آلوئه ورا در واقع یکی از 420 گونه گیاه آلوئه است. این یک گیاه کم نگهداری است که می تواند در جنوب غربی ایالات متحده، مکزیک، آمریکای مرکزی و آسیای جنوب شرقی رشد کند. گیاه آلوئه ورا از سه قسمت اصلی تشکیل شده است: برگ سبز مقاوم و ژل و آب موجود در برگ. ژل آلوئه ورا رایج ترین جزء آلوئه ورا است زیرا خواص درمانی زیادی دارد. از طرفی آب میوه آن طعم تلخی دارد و در مقادیر زیاد مانند یک ملین عمل می کند.

پودر آلوئه ورا زمانی به دست می آید که ژل شستشو داده شود تا بقایای آب آن از بین برود، کم آب شود و به صورت پودر ریز آسیاب شود. این باعث می شود که پودر بسیار غلیظ شود، مانند پودر آلوئه ورا Aromatic Ingredient با غلظت 200:1. فقط مقدار کمی پودر آلوئه ورا و مارچوبه در ایران برای تأثیرگذاری زیاد مورد نیاز است.

خواص پودر آلوئه ورا چیست؟
خواص درمانی آلوئه ورا که سودی همانند سود میوه خشک دارد افسانه ای است و از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. یک متن مصری مربوط به 1550 قبل از میلاد، اهداف دارویی داخلی و خارجی آلوئه ورا را توصیف می کند، و اولین بار در سال 1655 در زبان انگلیسی ذکر شد. در سال 1830، داروسازی ایالات متحده پیشنهاد کرد که آلوئه برای محافظت از پوست استفاده شود، و امروزه به عنوان محبوبیت پیدا کرده است. یک ابر غذا و تونیک شفابخش

در واقع، آلوئه ورا از ۷۵ جزء فعال مانند ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه تشکیل شده است که با بیماری ها مبارزه می کنند و از سلامت کلی بدن حمایت می کنند. در سطح آرایشی، خواص ضد التهابی و ضد درد آلوئه ورا می تواند به کاهش بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، بثورات خارش دار، آفتاب سوختگی و خشکی کمک کند. پلی ساکاریدهای موجود در ژل و پودر آلوئه ورا حتی بازسازی بافت پوست را تشویق می کند.

چگونه می توان از پودر آلوئه ورا برای تولید لوازم آرایشی استفاده کرد؟
هنگامی که پودر آلوئه ورا که همانند میوه خشک صادراتی مفید است در آب حل می شود، محلولی ایجاد می کند که به راحتی می توان آن را به فرمول های آرایشی اضافه کرد، اما ماهیت غلیظ پودر، امکان افزودن مستقیم به فرمولاسیون را با دوزهای بسیار پایین ممکن می کند. افزودن 1 درصد پودر آلوئه ورا به محصول، که معادل حدود 1 گرم است، قدرتی مشابه آب آلوئه ورای خالص گرفته شده از یک گیاه تازه را ایجاد می کند. از آنجایی که پودر آلوئه ورا ماندگاری قابل توجهی بیشتری نسبت به ژل آلوئه ورا دارد، نگهداری از آن آسان تر است.

طبیعت همه کاره آلوئه ورا و خواص مفید فراوان آن که به اندازه میوه خشک عمده می باشد را به افزودنی با ارزش برای بیشتر لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از خود تبدیل کرده است. خمیر دندان، دهانشویه، شامپو، نرم کننده، ضدعفونی کننده دست، مرهم پوست، اسکراب صورت و آرایش تنها تعدادی از محبوب ترین کاربردهای پودر آلوئه ورا هستند. خواص ضد عفونی کنندگی و ضد التهابی آلوئه، آن را به یک ابزار عالی برای سلامت دهان تبدیل کرده است، این ماده دارای خواص تسکین دهنده و آبرسانی برای احیای موهای کدر و کمک به از بین بردن شوره سر است. هنگامی که آلوئه با روغن های ضروری، فندق جادوگر و سایر مواد طبیعی ترکیب شود، می تواند به عنوان یک درمان قدرتمند در اکثر محصولات موضعی عمل کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *