مطالعات مختلف خوردن سیب زیر درختی امروز را با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط دانسته اند. بر اساس مطالعه ای که توسط دانشگاه ایالتی کالیفرنیا انجام شده است، خوردن یک سیب در روز خطر ابتلا به دیابت را تا 28 درصد کاهش می دهد.

حتی کسانی که فقط چند سیب در هفته می خورند به میزان قابل توجهی از دیابت در امان هستند. همچنین اعتقاد بر این است که پلی فنول های موجود در سیب از آسیب بافتی به سلول های بتا پانکراس جلوگیری می کند. پانکراس در بدن انسولین تولید می کند و اغلب در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به درستی کار نمی کند.

فواید سیب زیر درختی امروز به شما در مبارزه با یبوست کمک می کند. زیرا مصرف فیبر فراوان روشی ساده برای رفع یبوست است و سیب به دلیل داشتن فیبر بالا برای پیشگیری از این مشکل ایده آل است.

سیب

مصرف سیب با پوست آن برای استفاده بهتر از فیبر موجود در آن مهم است. سیب حاوی پکتین است، نوعی فیبر که به عنوان یک پری بیوتیک عمل می کند و به عملکرد بهتر روده کمک می کند.

سیب سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند از ریه ها در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت کند. مطالعه ای که توسط دانشگاه ایالتی کالیفرنیا منتشر شد نشان داد زنانی که سیب بیشتری می خورند کمتر در معرض خطر ابتلا به آسم هستند.

خوردن یک سیب بزرگ در روز احتمال ابتلا به بیماری را تا 10 درصد کاهش می دهد. طبق همین مطالعه منتشر شده، سیب به دلیل کورستین موجود در پوست سیب، سیستم ایمنی بدن را تنظیم می کند و التهاب را کاهش می دهد.

فواید سیب به حفظ سلامت دندان ها و لثه ها کمک می کند. در حالی که فیبر موجود در سیب دندان های شما را تمیز می کند، خواص ضد باکتریایی آن از آلوده کردن باکتری ها و ویروس ها به دهان جلوگیری می کند.

علاوه بر این، سیب با تحریک ترشح بزاق (یک ترکیب قلیایی) توانایی تکثیر و رشد باکتری ها را در دهان کاهش می دهد که برای حفظ سلامت دهان و دندان شما عالی است. تحقیقاتی که این مزایا را اثبات می کند در مجله Plos One منتشر شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *