طبق برآوردهای نه چندان علمی سایت thefactshop.com، یک آمریکایی به طور متوسط هفت جفت شلوار جین دارد. هفت!!! با این استایل که در فرهنگ ما جا افتاده است، سخت است باور کنیم که زمانی وجود داشته است که زنان شلوار جین نمی پوشند.

و با این حال، وقتی تصمیم گرفتیم تاریخچه شلوار جین زنانه مارک ماوی را برای ما دختران آمریکایی در ایالات متحده بررسی کنیم، متوجه شدیم که برای مدتی همینطور است.

تحقیقات در مورد تجارت جین نشان می‌دهد که این ماده برای اولین بار در شهرهای اروپایی جنوا، ایتالیا و نیمز، فرانسه، با فردی به نام جیکوب دیویس که برای اختراع جین آبی مدرن شناخته می‌شود، پدیدار شد. با این حال، هنگامی که در نهایت راه خود را به ایالت باز کرد، فقط برای مردان و مردان بود.

شلوار

به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید که لباس جین در طول دهه‌ها چگونه تکامل یافته است، از یک لباس جدید برای زنان در مزارع گاوداری و مزرعه‌های مردانه در غرب، تا ظهور ظاهری برافروخته در طول سال‌های ضدفرهنگ دهه‌های 60 و 70. شوق “مامان جین” دهه 80، وسواس کمرنگ دهه 90 و تا دهه 2000.

اگرچه قدیمی‌ترین لباس جین زنانه ثبت شده، ژاکتی است که قدمت آن به دهه 1850 و در زمان هجوم طلا در کالیفرنیا برمی‌گردد، تنها در سال 1934 – پنج سال قبل از جنگ جهانی دوم بود که Lady Levi’s عرضه شد و اولین جفت لباس در جهان بود.

شلوار جین زنانه مارک ماوی که منحصرا برای زنان ساخته شده است. این بدان معنا نیست که زنان از قبل شلوار جین نمی‌پوشیدند، اما احتمالاً آن‌ها را از شوهر یا برادرشان قرض می‌گرفتند تا از عملکرد عملی و ماندگاری مواد استفاده کنند که با کمک پرچ‌های مسی بهبود یافته است.

پارچه را کنار هم نگه دارید شلوار جین زنانه مارک ماوی Levi’s که “Lot 701” نامیده می شود، سبک غربی را تداعی می کند و زنان طبقه کارگر در مزارع گاوداری و مزرعه های شخصی را هدف گرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *