مصرف انبوه شکلات تافی مغزدار در اواخر دهه 1800 زمانی که میلتون اس هرشی شروع به فروش کارامل های با روکش شکلات کرد به ایالات متحده رسید.

او سپس فرمول خود را برای شکلات شیری ایجاد کرد تجهیزات کارخانه شکلات سازی را خریداری کرد و شکلات تخته ای و اشکال دیگر مانند بوسه های هرشی را در سال 1900 به تولید انبوه معرفی کرد.

در سال 1923 شرکت Mars نوار راه شیری را با قرار دادن نوقا در داخل یک تخته شکلات توسعه داد. در همان سال کارمند سابق هرشی H.B. ریس فنجان های کره بادام زمینی ریس را معرفی کرد که بعداً بخشی از برند هرشی شد.

با گذشت سال‌ها شکلات‌های تولیدکنندگان کوچک و بزرگ به طور فزاینده‌ای نوآورانه شده‌اند.

تولید شکلات توسط تغییرات آب و هوایی تهدید می شود. بر اساس گزارش سال 2016 توسط اداره ملی اقیانوسی و  کشورهای تولید کننده اولیه کاکائو مانند ساحل عاج، غنا و اندونزی افزایش 2.1 درجه سانتیگراد (3.7 درجه فارنهایت) را تجربه خواهند کرد.

شکلات

 

 

بارندگی همراه با دما افزایش نخواهد یافت و باعث کاهش سطح رطوبت می شود. در نتیجه زمین های قابل دوام برای تولید کاکائو به طور قابل توجهی کوچک می شود.

کشاورزان و دانشمندان در حال کار بر روی توسعه استراتژی هایی برای حفظ تولید شکلات هستند.

به گفته NOAA برخی از کشاورزان برای افزایش سایه و کاهش از دست دادن رطوبت، درختان بلندتری را در کنار درختان کاکائو می کارند. مزارع کاکائو همچنین ممکن است به ارتفاعات بالاتر با دمای خنک تر و بارندگی بیشتر حرکت کنند.

دانشمندان ژنتیک در حال اتخاذ رویکرد دیگری هستندو از پروژه ای برای توسعه کاکائو که مقاوم به بیماری است خبر داد. متراکم کردن مزارع کاکائو به دلیل تغییرات آب و هوایی می تواند گسترش بیماری را بسیار افزایش دهد.

این پروژه از فناوری ویرایش DNA CRISPR برای تولید دانه کاکائو یه صورت دلپذیرتر استفاده می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *