تفاوتی بین لباس‌های مورد استفاده برای خیاطی و مانکن‌هایی که لباس‌ها را در ویترین فروشگاه‌ها به نمایش می‌گذارند وجود دارد اولی در طول سال‌ها کاملاً ثابت مانده است و دومی با فصول تغییر می‌کند.

فرم های لباس به خیاطی و تناسب اندام کمک می کند و مانکن کودک فانتزی می فروشند.

فرم های لباس یکی از شناخته شده ترین نمادهای مد هستند آنها را به صورت عاشقانه در یک استودیوی خیاطی در فیلم‌ها و کلاس‌های مد در دانشگاه‌ها لواشک ترش خواهید دید، بنابراین ممکن است تصور کنید که برای پروژه‌های خیاطی خانه‌تان به یکی از آن‌ها نیاز دارید اما آیا شما؟

ابتدا بیایید کمی به تاریخچه فرم های لباس و مانکن ها نگاه کنیم شایعات حاکی از آن است که اولین فرم لباس در مقبر پادشاه توت عنخ آمون، یک نیم تنه چوبی حک شده به اندازه های دقیق او که برای ابدیت در کنار کمد لباس او حفظ شده است نشات گرفته است.

در واقع یک جهش عجیب از مانکن موجود در مصر باستان به اشکال چوبی یا مومی مورد استفاده در اوایل قرن بیستم وجود ندارد.

مانکن

آنها اغلب فقط نیم تنه بودند که برای خیاطی لباس استفاده می شد تا انقلاب صنعتی بود که این فرم‌ها باعث رشد پاها و بعداً سرها ویژگی‌های صورت و سینه‌های در حال تغییر شدند و راه خود را از استودیوهای خیاطی و مغازه‌های لباس برای نمایش مد در دسترس برای خرید پیدا کردند.

مانکن ها تاریخ پر جنب و جوشی دارند با هر رونق در خرید خرده‌فروشی، مانکن‌ها در ویترین فروشگاه‌ها روندهای مد را درست در کنار ایده‌آل‌های اندام به نمایش گذاشتند.

اگر به تغییر شکل ما چگونه می توانیم شکرگزار نعمت های ارزشمند و بی پایان خداوند باشیم مانکن ها نگاه کنید، تاریخچه ای در حال تکامل از ایده آل های بدن را خواهید دید که در چوب، موم، پاپیه ماشه و فایبرگلاس منعکس شده است.

به عنوان مثال، در دهه 60، مانکن‌های فروشگاه‌ها از سوپرمدل‌ها الهام می‌گرفتند و توئیگی در این فرم پیشرو بود مراکز خرید در دهه‌های 80 و 90، مانکن‌ها را با اندام‌های دراماتیک و اغلب چهره‌های نامناسب به محدودیت‌های خود رساندند.

این روند در مانکن‌ها به راحتی قابل تشخیص است زیرا مانکن‌ها متن تشکر بابت هدیه گل در دوره‌های زمانی کوتاه به شدت تغییر می‌کنند با سرعت مد پیش می‌روند و برای متقاعد کردن خریداران به خرید متقاعد می‌شوند اما این موضوع در مورد فرم‌های لباس صادق نیست.

 • منابع:
  1. Dress Forms and Mannequins
 • تبلیغات: 
  1. ظرفیت حمل جریان سیستم کابل برق
  2. مجهز شدن مدارس آجری جدید
  3. استفاده از گلدان های پلاستیکی در باغبانی
  4. مبل مکانی است برای دراز کشیدن آرام در یک روز طولانی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *