دانه‌های کنجد سیاه تنها یک افزودنی لذیذ برای هر غذا نیستند، بلکه دارای مزایای فراوانی نیز هستند. به خواندن ادامه دهید تا با فواید دانه کنجد سیاه آشنا شوید.

فهرست فواید دانه کنجد خام طولانی است و شامل مزایای تغذیه ای، بهداشتی و آرایشی می شود برای اینکه بدانید چرا می خواهید دانه کنجد سیاه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و نحوه استفاده از آنها را بخوانید.

برخی تحقیقات نشان می دهد که چربی های اشباع نشده موجود در دانه کنجد چینی و روغن کنجد می تواند برای سلامتی مفید باشد.

با توجه به اینکه روغن بیش از نیمی از دانه کنجد پوست کنده نمکی را تشکیل می دهد، آنها همچنین منبع فوق العاده ای از چربی های تک غیراشباع و چند غیراشباع هستند که با کاهش سطح کلسترول مرتبط هستند.

مواد مغذی مانند منیزیم، مس و روی را می توان به وفور در دانه کنجد سیاه یافت علاوه بر این، آنها حاوی مقدار زیادی فیبر سیرکننده هستند که از احساس گرسنگی مجدد خیلی زود پس از خوردن جلوگیری می کند.

اگر از بازدیدکنندگان مکرر این سایت هستید، می‌دانید که ما اغلب غذاهایی را ستایش می‌کنیم که سرشار از آنتی اکسیدان هستند. برای کسانی که نمی دانند، آنتی اکسیدان ها از بدن در برابر آسیب سلولی محافظت می کنند.

طبق شانس، دانه های کنجد سیاه نمونه ای عالی از یک غذای غنی از آنتی اکسیدان هستند اگرچه بیشتر انواع دانه های کنجد دارای آنتی اکسیدان بالایی هستند، به نظر می رسد که دانه های کنجد سیاه دارای سطوح آنتی اکسیدانی بالاتری هستند.

دانه‌ها و روغن کنجد به دلیل خواص ضد التهابی‌شان مورد مطالعه قرار گرفته‌اند که نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است به نظر می رسد دانه های کنجد سیاه لرستان  به دلیل غلظت بالای آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی مانند کنجد و ویتامین E در مبارزه با التهاب، تورم و فشار خون مفید هستند.

دانه کنجد سیاه منبع عالی فیبر است به این ترتیب، دانه کنجد سیاه به دلیل روغن و فیبر موجود در آن، یک درمان عالی برای یبوست است اسیدهای چرب غیراشباع موجود در دانه کنجد به آرام شدن روده ها کمک می کند و باعث می شود حرکات روده دردناک تر شود.

 • منابع:
  1. 8 Hidden Benefits of Black Sesame Seeds
 • تبلیغات: 
  1. راز شگفت انگیز در مورد جانوران!
  2. رسیدن دو زوج پس از صد سال به یک دیگر!
  3. با کمک سیم مفتول می توان شاتل فضایی ساخت
  4. فروش خاکشیر شیراز بصورت اینترنتی و قیمت ارزان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *