درست مانند هر ماده آلی دیگر، آلوئه ورا و محصولاتی که از آن به دست می‌آیند می‌توانند به مرور زمان خراب شوند تا زمانی که تاریخ مصرفشان تمام شود و به طور کامل خواص خود را از دست بدهند. در حالی که گیاه به شکل اصلی خود در سخت ترین محیط ها زنده می ماند، پس از برداشت ژل و خارج شدن از پوسته ضخیم خود، ممکن است خراب شود. از دست دادن ارزش غذایی برگ گردو یک مشکل و ناراحتی احتمالی معده مشکل دیگر است. یاد بگیرید که چگونه آلوئه ورا را حفظ کنید و آن را به درستی نگهداری کنید تا بتوانید بهترین ها را از آن ببرید!

نگهداری آلوئه ورا
ما قبلاً در مورد نحوه استخراج مستقیم ژل از گیاه صحبت کرده ایم و در مورد محصولات مختلف موجود در بازار امروز آشنا شده ایم. صرف نظر از محصولی که انتخاب می کنید، مهم است که بدانید آلوئه ورا چه مدت ماندگاری دارد. این به شما کمک می کند تا زمان ماندگاری هر محصول و نحوه بهترین نگهداری آن را درک کنید. چه از انواع محصولات آلوئه ورا که به اندازه میوه خشک عمده خواص دارد استفاده کنید یا به سادگی مقداری ژل را برای استفاده موضعی در صورت سوختگی پوستتان ذخیره کنید، اطلاعات زیر به شما کمک خواهد کرد.

خام در مقابل پردازش شده
تجربه شما ممکن است به شما بگوید که محصولات خام زودتر از محصولات فرآوری شده منقضی می شوند. به عنوان مثال شیر را در نظر بگیرید: شیر تازه باید در عرض یک یا دو روز استفاده شود، در حالی که شیر فرآوری شده و مشتقات تخمیری مبتنی بر شیر مانند ماست می توانند بسیار بیشتر دوام بیاورند. باید در نظر داشته باشید که حتی برای آن محصولات با ماندگاری طولانی، ظرف باز به معنای ماندگاری کوتاه‌تر است.

آلوئه ورا و محصولات گلخانه ای تفاوتی ندارد و مدت ماندگاری آن به محصول، وجود مواد دیگر مانند نگهدارنده ها و روش نگهداری بستگی دارد. از دستورالعمل های زیر برای مرجع استفاده کنید، اما همیشه برچسب سازنده را برای جزئیات بخوانید! aloe-vera-raw-processed

چگونه آلوئه ورا خام را نگهداری کنیم؟
با فرض اینکه تمام مراحل لازم برای رسیدن به بخش مفید گیاه آلوئه ورا برخلاف میوه خشک افغانی را انجام داده اید، با دقت از آلوئین در این فرآیند اجتناب کرده اید، بسته به روش ذخیره سازی، تاریخ انقضای مورد انتظار اینها است:

1 روز در دمای اتاق
یک هفته در یخچال
1-2 هفته در فریزر
تکه‌های برش‌شده گیاه که مصرف نشده باقی می‌مانند، باید قبل از استفاده بعدی در یخچال نگهداری شوند. بدون مواد افزودنی، مکعب های آلوئه ورا در برابر باکتری ها و گرما مصون نیستند، بنابراین یخچال و فریزر متحدان شما هستند. اگر قصد دارید آن تکه های باقیمانده را به زودی مصرف کنید، فقط آنها را در یخچال خود قرار دهید. در غیر این صورت می‌توانید تاس‌ها را فریز کرده و بار دیگر از آن‌ها استفاده کنید، زیرا دمای پایین به حفظ مواد مفید درون گیاه کمک می‌کند.

نگهداری صحیح ژل آلوئه ورا
ژل آلوئه ورا که سودی همانند سود میوه خشک دارد فرآوری شده امروزه در اشکال و بسته بندی های مختلفی عرضه می شود. امروزه تولید کنندگان مختلف انواع مواد دیگر را به ژل آلوئه ورا اضافه می کنند. شما مطمئناً با این محصولات به صورت موضعی برخورد کرده اید و از آنها استفاده کرده اید، بیشتر در طول تعطیلات تابستانی خود که آفتاب سوختگی یک اتفاق رایج است.

ژل آلوئه ورا به شکل اصلی خود بی بو است و به طور شهودی ممکن است فکر کنید می تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. پس آیا ژل آلوئه ورا منقضی می شود؟ درست مانند هر محصول دیگری، ماندگاری خاص خود را دارد که معمولاً به شکل تاریخ انقضا نهایی در ظرف نشان داده شده است.

ژل آلوئه ورا که به درستی ذخیره شده باشد در بیشتر موارد می تواند تا چند سال دوام بیاورد و نیاز معمول این است که آن را در مکانی خنک و خشک نگهداری کنید. این بدان معنا نیست که شما باید آن را در یخچال نگهداری کنید، اما به خاطر داشته باشید که ژل سردی که روی آفتاب سوختگی استفاده می شود، تسکین زیادی برای پوست آسیب دیده شما به ارمغان می آورد و دمای پایین تر، مدت زمان را افزایش می دهد. در غیر این صورت، فقط یک مکان مناسب در اتاق انبار یا یک کشوی پزشکی، ترجیحاً در فضایی که دمای معمولی دارد، پیدا کنید. بر این اساس، اگر ژل در دمای اتاق نگهداری شود، حدود دو سال و در صورتی که بیش از پنج سال در یخچال نگهداری شود، دوام می آورد.

اگر قصد دارید روز خود را در فضای باز بگذرانید و اگر ژل آلوئه ورا همراه خود دارید برخلاف انجیر صادراتی از قرار دادن آن در معرض نور مستقیم خورشید و سایر منابع گرما خودداری کنید. گرما و نور فرابنفش درب را ببندید و محکم کنید تا مطمئن شوید که خشک نمی شود – به یاد داشته باشید، هوا دشمن اینجاست.

عصاره ها و نوشیدنی های آلوئه ورا
امروزه مصرف کنندگان می توانند عصاره ها و نوشیدنی های مختلف آلوئه ورا که به اندازه میوه خشک فله مفید می باشد را انتخاب کنند. آب میوه ای که از این گیاه استخراج می شود را می توان به عنوان افزودنی به آب های معمولی یا معدنی و همچنین نوشابه های گازدار با سایر مواد سالم استفاده کرد. با توجه به اینکه بیشتر این نوشیدنی ها در بازارها در یخچال نگهداری می شوند، اگر بلافاصله آنها را ننوشید، بهتر است وقتی به خانه رسیدید، آنها را در یخچال نگهداری کنید.

آب‌میوه‌ها و عصاره‌های باز نشده می‌توانند تا چند سال دوام داشته باشند، در حالی که نوشیدنی‌های باز شده و در یخچال معمولاً برای چند هفته مفید هستند. از آنجایی که برخی از این نوشیدنی ها دارای مواد، طعم ها و گیاهان دیگری هستند، مطمئن شوید که آیا این ترکیب به معنای طول عمر کوتاه تر است یا خیر.
کپسول و پودر
پودر آلوئه ورا که می تواند به تنهایی در ظروف پلاستیکی یا به شکل کپسول فروخته شود، در صورتی که اثرات منفی فوری نداشته باشد، می تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. کپسول و پودر را برخلاف لیمو سیر نباید در یخچال نگهداری کرد زیرا باعث کاهش کیفیت مواد می شود. رطوبت و گرما نیز بر این محصولات تأثیر می گذارد. اگر پودر را با آب مخلوط کنید و بلافاصله آن را بنوشید، مواد زیستی فعال به درستی مورد استفاده قرار می گیرند و جذب بدن شما می شوند. با این حال، رطوبت باعث از بین رفتن خواص مثبت و تخریب کامل پودر آلوئه ورا می شود.

در مکان های خنک و خشک، پودر و کپسول آلوئه ورا را می توان بیش از پنج سال پس از تاریخ تولید استفاده کرد.

خلاصه ذخیره سازی آلوئه ورا
تا به حال پاسخ این سوال را دریافت کرده اید که “آیا آلوئه ورا که همانند میوه خشک صادراتی مفید است منقضی می شود؟” این کار را انجام می دهد، و نیاز به ذخیره سازی مناسب دارد که می تواند به شما کمک کند قابلیت استفاده از محصولات آلوئه ورا خود را افزایش دهید. گیاهان خام، ژل ها و عصاره ها بهتر است در یخچال نگهداری شوند، در حالی که پودرها و کپسول ها را هرگز در یخچال قرار ندهید. دستورالعمل های بالا را دنبال کنید و همیشه برچسب تولید کننده را بخوانید تا بهترین ها را از محصولات آلوئه ورا خود دریافت کنید.

محصولات پودر و کپسول ما نه تنها گیاه‌پسند و 100% طبیعی هستند، بلکه بدون از دست دادن ارزش غذایی خود ماندگاری عالی دارند. اگر به درستی ذخیره شوند، می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند و به سیستم شما با ماده فعال معجزه آسا – مولکول پلی ساکارید موسیلاژینوس آلوئه کمک می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *