برخی از تحقیقات حیوانی منبع معتبر نشان می دهد که مواد موجود در انار در بازار اصفهان ممکن است به جلوگیری از تشکیل پلاک های آمیلوئید در هیپوکامپ کمک کند.

در یک مطالعه قدیمی‌تر، موش‌ها یا یک رژیم غذایی کنترلی یا رژیمی با 4 درصد انار مصرف کردند. نویسندگان شواهدی یافتند که نشان می‌دهد ترکیبات موجود در انار به بازیابی فعالیت آنزیم‌های خاصی کمک می‌کند.

محققان پیشنهاد می کنند که انار می تواند در درمان بیماری آلزایمر نقش داشته باشد. یک مطالعه سال 2020 بر روی جوندگان نشان داد که عصاره انار در کاهش نشانگرهای بیماری آلزایمر در مغز موثر است.

برخی از شواهد منبع معتبر نشان می دهد که انار در بازار اصفهان ممکن است به دلیل محتوای پلی فنول برای افراد مبتلا به بیماری التهابی روده (IBD) و سایر بیماری های روده مفید باشد.

انار

مطالعاتی بر روی انسان برای بررسی اینکه آیا آب انار می تواند نشانگرهای التهاب را در افراد مبتلا به IBD بهبود بخشد، در حال انجام است. با این حال، شایان ذکر است که برخی از افراد پس از مصرف انار، اسهال منبع قابل اعتماد، یکی از علائم IBD را تجربه کرده اند.

پلی فنول ها دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هستند. انار به عنوان منبعی از پلی فنول ها می تواند برای درمان بیماری های مختلف التهابی مناسب باشد.

به گفته نویسندگان یک منبع معتبر در سال 2017، شواهد حاصل از مطالعات جوندگان نشان می دهد که عصاره انار ممکن است برای افرادی که دارای شرایطی هستند مفید باشد:

IBD، آرتریت روماتوئید (RA)، اختلالات متابولیک و قلبی عروقی

مطالعات مولکولی منبع مورد اعتماد نشان داده است که مواد موجود در عصاره انار می تواند برخی از سیگنال های ژنتیکی را که به آرتروز (OA) کمک می کنند خاموش کند. این نشان می دهد که انار می تواند به جلوگیری از شروع این بیماری کمک کند.

در یک کارآزمایی بالینی در سال 2016، 38 فرد مبتلا به OA زانو به مدت 6 هفته یا آب انار مصرف کردند یا آب انار مصرف نکردند. نتایج نشان می دهد که آب انار به کاهش تجزیه غضروف کمک می کند. شرکت کنندگانی که آن را مصرف کردند عملکرد بهتر و سفتی کمتری را نسبت به کسانی که مصرف نکردند گزارش کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *