خوردن عدس تازه 1401 با خطر کلی کمتر بیماری قلبی مرتبط است، زیرا اثرات مثبتی بر چندین عامل خطر دارد. یک مطالعه 8 هفته ای بر روی 39 فرد مبتلا به اضافه وزن یا چاقی و دیابت نوع 2 نشان داد که خوردن 1/3 فنجان (60 گرم) عدس در روز باعث افزایش سطح کلسترول HDL (خوب) و کاهش قابل توجهی سطح کلسترول LDL (بد) و کلسترول می شود. تری گلیسیرید.

عدس تازه 1401 همچنین ممکن است به کاهش فشار خون شما کمک کند. مطالعه‌ای روی موش‌ها نشان داد که افرادی که عدس مصرف می‌کنند نسبت به افرادی که نخود، نخود یا لوبیا مصرف می‌کنند، کاهش بیشتری در فشار خون دارند.

علاوه بر این، پروتئین های موجود در عدس ممکن است قادر به مسدود کردن آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین I باشد که به طور معمول باعث انقباض عروق خونی و در نتیجه افزایش فشار خون می شود.

عدس

سطوح بالای هموسیستئین یکی دیگر از عوامل خطر بیماری قلبی است. زمانی که مصرف فولات در رژیم غذایی شما ناکافی باشد، ممکن است افزایش یابد. از آنجایی که عدس منبع عالی فولات است، ممکن است به جلوگیری از تجمع هموسیستئین اضافی در بدن شما کمک کند.

اضافه وزن یا چاقی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. خوردن عدس ممکن است به کاهش مصرف کلی غذا کمک کند، که می تواند به کاهش وزن یا حفظ وزن کمک کند. عدس بسیار سیر کننده است و به نظر می رسد که سطح قند خون را ثابت نگه می دارد.

عدس ممکن است با حمایت از کاهش وزن، جلوگیری از تجمع هموسیستئین در بدن و بهبود سطح کلسترول و فشار خون از قلب شما محافظت کند.

ضد مغذی ها ممکن است جذب مواد مغذی را مختل کنند. عدس حاوی مواد ضد مغذی است که می تواند بر جذب سایر مواد مغذی تأثیر بگذارد.

عدس حاوی مهارکننده های تریپسین است که مانع از تولید آنزیمی می شود که به طور معمول به تجزیه پروتئین از رژیم غذایی شما کمک می کند.

با این حال، عدس تازه 1401 به طور کلی حاوی مقادیر کمی از این ها است و بعید است که تریپسین عدس تأثیر عمده ای بر هضم پروتئین شما داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *