مبل سلطنتی دست دوم مشهد که امروزه شناخته می شود، عناوین مختلفی را به خود اختصاص داده است. سپس تفاوت های سبکی داریم، دو نفره، سه نفره، شزلون، مبل گوشه ای، سپس مبل تختخوابشو، فوتون داریم و صندلی های عاشقانه دنج را فراموش نکنیم.

از نظر تاریخی، اولین اثاثیه اثاثه یا لوازم داخلی که کشف شد به حدود دوره سلسله هجدهم مصر باستان برمی گردد، زمانی که فرعون ها همراه با کالاها و اقلام در مقبره های خود دفن می شدند تا سفر آنها به دنیای پس از مرگ راحت تر شود.

زمانی که هاوارد کارتر، باستان شناس، در 26 نوامبر 1922 وارد مقبره پسر پادشاه توت عنخ آمون شد، در میان گنجینه های متعدد تعدادی کاناپه سلطنتی و سایر وسایلی یافت که به طور خاص برای روح پادشاه مرده ساخته شده بودند.

مبل

وقتی به تصاویر آن اقلام نگاه می کنیم، مشخص می شود که سازندگان مبل سلطنتی دست دوم مشهد در فنون و صنعت خود پیشرفته بودند، آنها کارگران چوبی فوق العاده ماهر بودند.

بسیاری از مبل سلطنتی دست دوم مشهد، از جمله مبل، به قدری با دقت کنار هم چیده شده بودند که برای چندین قرن باقی مانده است، دستیابی به اتصالات آن برای صنعتگران امروزی دشوار است. نام مبل احتمالاً از زبان عربی باستان گرفته شده است، جایی که کلمه “سفاح” وجود دارد، ترجمه شده است که معنای جزئی “نیمکت بلند” دارد.

روم‌های باستان به ایجاد صندلی‌ها، مبل سلطنتی دست دوم مشهد و کاناپه‌های شیک‌تر و آراسته‌تر ادامه دادند که به یک مبلمان پذیرفته‌شده در خانواده‌های سلطنتی و مرفه‌تر تبدیل شد.

باید گفت که در دنیای غرب، اثاثه یا لوازم داخلی و ساخت کاناپه یا مبل سلطنتی دست دوم مشهد، همانطور که معمولاً از آنها یاد می شد، عنوانی که امروزه باقی مانده است، به کندی توسعه یافت.

در عصر مبل سلطنتی دست دوم مشهد معروف به دوره بلوط (1500-1650) خانه ها دارای مبلمان کمی بودند یا اصلاً هیچ مبلمانی نداشتند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *