وظیفه ترمزهای خودرو کاهش سرعت خودرو به صورت ایمن و راحت است و در صورت لزوم آن را متوقف می کند. این کار با تبدیل انرژی جنبشی ناشی از اصطکاک بین لنت ترمز و دیسک ترمز یا درام به انرژی حرارتی انجام می شود. به این ترتیب سرعت وسیله نقلیه طبق نیاز راننده کاهش می یابد.

لنت ترمز TRW، لنت ترمز نیسان مورانو (همچنین به عنوان پوشش اصطکاکی شناخته می شود) نقش بسیار مهمی در اینجا ایفا می کند. اگر قرار باشد که پوشش‌های اصطکاکی در شرایط عملیاتی مختلف به نتایج مطلوب ترمز دست یابند.

یک ماده پیچیده ساخته شده از طیف وسیعی از اجزای بسیار متفاوت (مواد کامپوزیت) دستور کار روز است. این ماده نباید تحت هیچ شرایطی شکست بخورد.

لنت ترمز

لنت های ترمز جدید قبل از اینکه بتوانند به قدرت ترمز کامل خود دست یابند، به یک «دوره کارکرد» خاص نیاز دارند. در طول این مرحله، سطح پد با سطوح دیسک ها و درام ها سازگار می شود. تنها پس از این مدت است که یک اتصال بهینه بین جفت های اصطکاک برقرار می شود تا حداکثر کاهش سرعت در هنگام ترمزگیری حاصل شود.

صفحه لنت ترمز اساس لنت ترمز را تشکیل می دهد. باید لنت ترمز را در کالیپر ترمز نگه دارد و دما را به اجزای مجاور منتقل کند.

اکثر لنت‌های ترمز دارای میرایی در سمت عقب به شکل فنر، فویل، ورق فولادی یا رنگ/لاک هستند که برای کاهش صدای تولید شده در هنگام ترمز طراحی شده‌اند.

یک لایه میانی و مواد اصطکاک واقعی روی صفحه لنت ترمز بین لنت ترمز و دیسک ترمز فشرده می شود. یک لایه چسب به ضخامت چند میکرومتر بین صفحه لنت ترمز و لایه زیرین اعمال می شود.

این یک اتصال مطمئن بین صفحه و لایه میانی و مواد اصطکاک را تضمین می کند. فلز منبسط شده، Sinterrauhgrund، “صفحه شانه دار” یا لنگرهای نوع پین را می توان به عنوان جایگزین برای لایه میانی یا به عنوان یک اقدام اضافی برای افزایش استحکام مکانیکی اتصال صفحه استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *