یکی از آگهی‌های بازرگانی بیلی مومی را نشان می‌داد که قبل از تماشای دیک تریسی در تلویزیون، اسلحه‌ها را به پدرش نشان می‌داد.

متل همچنین یک «تفنگ جت آب دیک تریسی» را ارائه کرد که کپی مینیاتوری یک تفنگ تیربار اسباب بازی بود که وقتی ماشه را می‌کشیدید، کلاه‌ها شلیک می‌کرد و وقتی سرسره را پمپ می‌کردید، آب می‌پاشید.

وقتی شوق دیک تریسی محو شد، همان دو سلاح در استتار نظامی به عنوان سلاح‌های «جنگنده چریکی» برت سبز دوباره منتشر شدند. متل بعداً همان تفنگ تیربار اسباب بازی را در رنگ‌های اصلی خود به‌عنوان سیاره میمون‌ها با ماسک میمون منتشر کرد.

اسباب بازی

در اواسط دهه 1960، چند شرکت اسباب‌بازی و شرکت پلاستیک چندگانه (MPC) با کیف وابسته جیمز باند از روسیه با عشق منتشر شد.

Topper Toys با نسخه‌ای به نام “Secret Sam” پاسخ داد که حاوی یک تفنگ اسباب‌بازی بود که گلوله‌های پلاستیکی را از طریق جعبه اتشه شلیک می‌کرد و دوربینی داشت که فروش بیشتری از کیت 007 داشت.

اسباب‌بازی‌های MPC با یک “B.A.R.K” – “Bond Assault and Raider Kit” یک جعبه وابسته که برای نمایش یک خمپاره شلیک و یک تپانچه شلیک موشک باز می‌شد، پاسخ دادند.

MPC همچنین یک تپانچه آبی “Bond-O-Matic” ارائه کرد. مسابقه تلویزیونی باند The Man From U.N.C.L.E. تپانچه خود را با ضمائم داشتند که آن را به تفنگی تبدیل می کرد که توسط شرکت اسباب بازی ایده آل در ایالات متحده و شرکت Lone Star Toys در بریتانیا ساخته شده بود.

ماتل با یک سری از سلاح‌های مامور مخفی “Zero-M” مانند یک دوربین تبدیل به تپانچه و یک رادیو تبدیل به تفنگ که توسط مامور نوجوان Zero M با بازی کرت راسل نمایش داده شد، ظاهر شد.
شاید سلاح اسباب‌بازی نهایی، Topper Toys Johnny Seven OMA (ارتش یک مرد) در سال 1964 بود که در آن یک آگهی تلویزیونی هیجان‌انگیز یک پسر بچه را نشان می‌داد که از هر یک از هفت سلاح تفنگ استفاده می‌کرد تا محله‌ای پر از بچه‌هایی را که فقط به تفنگ‌های اسباب‌بازی معمولی مسلح بودند از بین ببرد.

برنامه تلویزیونی کاپیتان کانگورو اگرچه فروشنده شگفت انگیزی بود، از پخش آگهی خودداری کرد. گسترش سلاح‌های اسباب‌بازی در اپیزود «مرد ما در سرزمین اسباب‌بازی» در سریال Get Smart مورد طنز قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *